سازنده تخصصی انواع باکس و قطعات استیل

» » تابلو برق کشویی چیست ؟ و انواع تابلو برق کشویی چیست ؟

تابلو برق کشویی چیست ؟ و انواع تابلو برق کشویی چیست ؟

 

 

 تابلو برق کشویی یا withdrawable switchgear :

امروزه در اکثر صنايع بدليل هزينه های بالای مربوط فضای اختصاص يافته برای اجرای پروژه، سعی شده تا از فضای مذکور حداکثر استفاده بشود که اين يکی از دلائل استفاده از تابلوهای کشويی می باشد. از مزايای آن اين است که تعداد فيدرهای زياد با مدارات کنترلی حجيم را می توان در يک سلول قرار داد. همچنين در موقع تعمير و نگهداری به آسانی می توان فيدر مورد نظر را از سلول خارج نمود و فيدر رزرو ياSPARE آن را داخل سلول قرار داده و امکان تعميرات سريع در حداقل زمان قطعی فيدر را فراهم ساخت. تابلو برق کشویی به زبان خیلی ساده این دسته از تابلوها نوع پیشرفته تابلوهای مدولار هستند ، به گونه ای که در این دسته از تابلوهای برق هر مدول به صورت کشویی متحرک می باشد .

 

انواع تابلو برق های کشویی (Withdraw able) در زیر آمده است:

 

 

 

تابلو های کنترل موتورها ((Motor Control Center(MCC)

تابلو برق کشویی به زبان خیلی ساده این دسته از تابلوها نوع پیشرفته تابلوهای مدولار هستند ، به گونه ای که در این دسته از تابلوهای برق هر مدول به صورت کشویی متحرک می باشد .

 

 

 

تابلو های مرکز قدرت(Power Center)

این تابلوها برای تغذیه تابلوهای MCC استفاده می شوند و یک تابلوی توزیع است و میتواند چند تا تابلوی MCC را تغذیه کند در این تابلو ها کلیدها بیشتر از نوع هوایی هستند و از پست اصلی استفاده می شوند.

 

 

تابلو برق ها ی ما‍‍ژولار

نوع پیشرفته تابلوهای فیکس ایستاده است. هر فیدر به شکل یک ماژول در تابلو برق نصب شده است و به وسیله یک صفحه فلزی از فیدر بالایی و فیدر پایینی خود جدا می شوند و از لحاظ دسترسی به سر کابل به دو نوع کلی تقسیم می شوند:

– دسترسی از پشت


در این حالت دسترسی به تابلو برق از پشت دستگاه است.

– دسترسی از جلو


در این حالت معمولا  در کنار درب اصلی تابلو درب کوچکی به نام درب کناری تعبیه شده و اتصالات کابل ها به فیدرها از طریق این درب انجام میشود این نوع سلولها را از لحاظ محل ورود سر کابل های ورودی وخروجی میتوان به ورود از بالا و ورود از پایین تقسیم نمود.

 

 

 

برای سفارش و خرید تابلو برق با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید.
دفتر مرکزی: 02177584921 || کارخانه: 02176264670

سایت ما را به دوستان خود معرفی نمایید

http://takintableau.com