سازنده تخصصی انواع باکس و قطعات استیل

» » آموزش نصب جعبه فیوز ( آسان و کاربردی )

آموزش نصب جعبه فیوز ( آسان و کاربردی )

با ما همراه باشید تا آموزش روش نصب وسرهم کردن سیم هایی که در جعبه فیوز با فیوزهای مینیاتوری و فیوز محافظ جان، وجود دارد را برای شما همکاران گرامی ارائه دهیم.

 

جعبه فیوز برقجعبه فیوز برق

 

تابلو برق انتها ( جعبه فیوز ) و یا تابلو برق واحد ها

جعبه فیوز از بخش های مهم در برق ساختمان ها به شمار می رود به صورتی که در ورودی واحد ساختمانی نصب میگردد که همه مصرف کننده های داخل ساختمان از این جعبه فیوز یا تابلو برق واحد تغذیه می شود.

و در نقشه برق ساختمان جعبه فیوز با اصطلاح و نشانه DP مشخص می شود.

 

برای سفارش و خرید تابلو برق طرح ریتال با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید.
دفتر مرکزی: 02177584921 || کارخانه: 02176264670

سایت ما را به دوستان خود معرفی نمایید

http://takintableau.com

 

 

 

سالهای قبل درساختمان ها جعبه فیوزی وجود نداشت و به روش جعبه تقسیم برقکشی ها انجام میگرفت، و اما بدلیل اینکه جعبه فیوز امتیازهای زیادی دارد؛ امروزه کاربرد آن گسترده شده و جزء استانداردهای برق ساختمان محسوب میشود.

مهمترین ویژگی های جعبه فیوز این است که چنانچه یک طرف خط  دچارمشکل و قعطی گردد؛ فقط همان مسیر از مدار خارج میشود و مسیرهای دیگر قطع نمیشود.

ورودی برق به جعبه فیوز به وسیله کابل (4*3) جهت کنتورهای 25 آمپر یا کابل (6*3) برای کنتورهای 32 آمپر ابا تابلو کنتور اصلی تامین میگردد.

زمانی که یک جعبه هشت تایی میباشد به منظوراین است که جعبه فیوز ظرفیت نصب 8 فیوز مینیاتوری را دارد و در برق ساختمان اغلب از نوع  ( 8 تا 12 تایی ) است.

معرفی انواع مختلف فیوز به کار رفته در برق ساختمان

فیوز چیست؟

فیوزها نوع ها متفاوتی دارند اما در برق ساختمان بیشتر نوع محافظ جان، فشنگی، مینیاتوری و اتوماتیک استفاده میشود.

فیوز فشنگی و اتوماتیک ( آلفا )، مینیاتوری

این مدل از فیوزها مدارهای برق را در برابراتصال کوتاه ( یعنی برخورد سیم فاز با نول ) و اضافه بار منظور این است که جریان بیشتر از آنچه که روی فیوز درج شده پشتیبانی میکند.

این نوع فیوزها دارای یک ورودی و یک خروجی هستند هم مسیر با سیم فاز هستند که در مدارهای برق ساختمان به صورت سری قرار میگیرند.

شکل زیر تصویر فیوز فشنگی را نشان میدهد که شامل سه بخش مغزی، کلاهک و پایه فیوز میباشد که در این نوع مغزی بر روی فیوز قرار داده میشود و کلاهک نیز روی مغزی تعبیه میشود.

نکته : بدلیل اینکه مغزی فیوز فشنگی یکبار مصرف میباشد، چنانچه فیوزعمل کند؛ میبایست مغزی را دور بیاندازیم برای اینکه بتوانیم مغزی را تعویض کنیم  ابتدا باید کلاهک را خلاف جهت عقربه های ساعت چرخانده و سپس مغزی را بیرون کشیده و انگاه تعویض را انجام میدهیم.

 

 

تابلو برق

 

 

در شکل زیر نوعی از فیوز به نام آلفا ( اتوماتیک ) نشان داده شده است، برعکس فیوزهایی که قبلا توضیح داده ایم که یکبار مصرف بودند این نوع فیوز چنانچه عمل کند میبایست چند ثانیه صبر کرد تا خنک گردد بعد می توانید دکمه مشکی رنگ را مجدد فشار بدهید تا متصل گردد، با دکمه قرمز نیز میتوان فیوز را دستی قطع نمایید که این فیوز ها روی یک پایه تعبیه میشوند.

 

 

تابلو برق

 

 

زمینیاتوری کاربرد زیادی در برق ساختمان دارند، که براساس سرعت کار به 4 دسته تقسیم بندی میگردند که با نشانه های اختصاری مشخص میشوند که در زیر نوشته شده است.

  1. نوع تندکار( (A
  2. نوع تقریبا تندکار (B)
  3. نوع متوسط (C)
  4. نوع کندکار(D)

 

 

جعبه فیوز برقجعبه فیوز برق

نقشه سیم کشی و سربند جعبه فیوز

نقشه نصب فیوزنوع مینیاتوری در شکل زیر مشخص شده است....

 

با ما همراه باشید.....

تابلو تکین همیشه آماده سفارشات شما عزیزان می باشد.

 

 

جعبه فیوز برقجعبه فیوز برق

 

 

نقشه )جعبه فیوز(